Bio

Urodzony w 1967 roku w Jędrzejowie, performer, artysta plastyk z Lublina.

Zajmuje się wieloma dziedzinami sztuk wizualnych. Autor kilkudziesięciu scenografii teatralnych (m.in. Teatr Wielki w Warszawie, lalkowy Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie), plenerowych i telewizyjnych (np. Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy). Zaprojektował także oprawę scenograficzną wielu koncertów halowych i zewnętrznych.

Przez kilkanaście lat współpracował z zespołem Voo Voo tworząc jego sceniczny, płytowy i graficzny wizerunek. Znany jest również z niekonwencjonalnych projektów artystycznych – olbrzymich, płonących konstrukcji. Sprawca zabawnych happeningów i performance’ów w przestrzeni miejskiej oraz instalacji w galeriach. Twórca monumentalnych, kilkuhektarowych landartów.

Chciał zostać pszczelarzem, uczęszczał nawet do technikum pszczelarskiego w Pszczelej Woli a skończył na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom zrobił z plakatu. Zajmje się projektowaniem graficznym i dizajnem.

Autor kilkuset okładek do płyt, książek, plakatów, znaków graficznych. Projektant wnętrz (m.in. warszawska Stodoła, krakowski pub Baraka, dawny lubelski klub Graffiti).

Właściciel firmy i wydawnictwa „Koziara Tararara” (Kokoryny – czyli opowieści dziwnej treści).

Stały felietonista Lubelskiego Informatora Kulturalnego ZOOM.

Poza tym zwiedza świat i publikuje reportaże ze swoich podróży.

Żyje sztuką, dla sztuki i ze sztuki.